S/M praktiky pre lepší a otvorenejší vzťah

Poznáte S/M praktiky? Majú miesto vo vašej posteli, uznávate ich alebo naopak zatracujete či o ich zavedení len tajne snívate? Možno vás poteší informácia, že lahké S/M vo vašej spálni https://www.privatportal.sk/blog/lahke-s-m-vo-vasej-spalni praktiky nie sú pre vzťah nebezpečným územím, ale skôr metóda, ako utužiť vzťah alebo ho okoreniť tým správnym smerom. Samozrejme, všetko je o správnom nastavení, komunikácii a hraniciach oboch partnerov. Partnerská spriaznenosť sa dá dosiahnuť aj rovnakými predstavami o sexuálnom živote a ich naplnení. Tieto povedzme netradičné praktiky boli v minulosti tabuizované, no dnes?

SM praktiky

V modernej spoločnosti majú svoje miesto a platí zásada, že sa na ich praktizovaní dohodnú obaja partneri a cítia sa s týmto rozhodnutím stotožnení. Ľahké BDSM nie je založené na potrebe fyzicky či psychicky ubližovať, ale skôr na pôsobení dominantných a submisívnych vzťahov, o určitom rozdelení moci v intímnej oblasti. Aj poníženie tu pôsobí ako najväčšie potešenie. Až zo psychologického hľadiska je pre vzťah zdravé rozprávať sa o svojich sexuálnych túžbach, nebáť sa pred druhým otvoriť – ktovie, možno sa vaše očakávania vedia zhodovať a dozviete sa o druhom to, čo by ste ani nečakali. Vyhnete sa tak nepríjemnostiam, ak váš partner z možnej frustrácie bude chcieť hľadať potešenie inde. 50 odtieňov sivej je aj dnes veľkou knižnou a filmovou inšpiráciou. Alfou a omegou v oboch spracovaniach bolo napísanie a dodržiavanie zmluvy, kde sa jasne definujú hranice tohto vzťahu.

bdsm

Nemusíte ju uzavrieť tak oficiálne, ale definovanie, čo pre vás je prijateľné a čo už nie sa môže líšiť. Možno sa to zdá, že sa tým ukracujete o moment prekvapenia, ktorý môže byť rovnako vzrušujúci, no predsa len je to v rámci dosiahnutia spoločného zážitku. Dôležité je dohodnúť sa na rozpoznateľnom a jasnom hesle, ktorým sa určia hranice. Zvyčajne sú vzťahy založené tak, že je jasné, kto je v nich dominantný, ale to už je na rozhodnutí oboch. Môžete si vyskúšať aj striedanie rolí, ale nie v rámci jednej sexuálnej hry. Rekvizity sú základ a pri takých možnostiach sexuálneho trhu nie je nad čím váhať – sexi kostýmy, šatka na previazanie očí, štipce, obojok, bičík, podväzky … Všetko, čo vám umocní sexuálne napätie je vhodné, no pozor na nebezpečenstvo udusenia či poranenia, ktoré pri podobných radovánkach hrozia, ak si nedáte pozor. No a nezabúdajte na dlhú, vášnivú a intenzívnu predohru, pri ktorej uplatnite všetko podľa vašej chuti a fantázie.