Neustále online

Technológie sú všade. Aj tie digitálne. Neustále sme na nich pripojení. Potrebujeme ich až tak veľmi k nášmu životu? Aké zariadenia sú pripojiteľné na internet?

mobil

Stolný počítač

Voľakedy bol najpoužívanejší počítač, keď sme chceli tráviť čas na internete. Stolný počítač je pevne pripojený na zdroj elektrickej energie. Stojí na jednom mieste vo vašom byte alebo rodinnom dome. Nie je možné ho prenášať. Disponuje výkonným procesorom, výkonnom grafickou kartou, ktorá zvládne aj tie najťažšie úlohy. Medzi doplnky k stolnému počítaču patrí monitor, klávesnica a myš. Bez nich sa na počítači moc nezaobídete. Jednoducho doplnky a príslušenstvo patrí k počítaču.

 

Notebook

Notebook alebo laptop je veľmi podobný počítaču. Jeho hlavnou výhodou je to, že je prenositeľný kamkoľvek, kde potrebuje. Medzi jeho hlavné nevýhody patrí menej výkonný procesor a ani sa nemôže pochváliť výkonnou grafickou kartou. Notebook zvládne ľahšie úlohy, či už pracovné alebo len rekreačné.

 

Mobilný telefón

Medzi najpopulárnejším zariadením, ktoré je pripojiteľné na internetové pripojenie je práve mobilný telefón. Je veľmi praktický, keďže ho nosíte stále pri sebe. Nepustíte ho ani na chvíľu z ruky. V dnešnej dobe je dostať veľmi veľa druhov rôznych mobilných telefónov. Momentálne na trhu sú veľmi výkonné mobilné telefóny, ktoré dokonale nahradzujú notebook alebo stolný počítač.

 

laptop

 

Smart hodinky

Obľúbenými sú aj smart hodinky. Nimi už viete aj zavolať, poslať smsku známemu či rodine, zahrať si nejakú jednoduchú hru alebo aj zaplatiť za tovar práve smart hodinkami. Niektoré hodinky disponujú funkciou merania tepu, tlaku alebo krokov. Sú multifunkčné a praktické, keďže ich nosíte na svojej ruke.

 

Určite vlastníte jednu z možností online zariadení a pravidelne ju používate. Už každý jeden človek vlastní aspoň jedno zariadenie, hoci možno práve používa len to jedno svoje obľúbené.