Keď sa zanesie odpad v domácnosti a nejde preraziť

Stalo sa vám niekedy, že sa vám doma upchal záchod alebo drez v kuchyni? Toto je pomerne bežný jav, ale nie vždy sa darí sa ho zbaviť. Mohli by sme tu popísať niektoré situácie, kedy sa oplatí privolať na pomoc odborníkov:

odpadový sifón

Zápach – niekomu sa po demontáži sifónu v kuchynskom dreze urobí tak zle, že začne zvracať. A to nehovoríme o upchatom záchode, keď sa po spláchnutí na vás vyvalia vaše výkaly. Zápach je dostatočný dôvod na to volať odborníkov na čistenie odpadu a kanalizácie, pretože nie každý na to má „žalúdok“. A riskovať zdravotné problémy a cítiť sa tak, že kvôli upchatému záchodu musíte si ľahnúť do postele, predsa nemá zmysel.

Voda na podlahe – ak sa sprchujete v sprchovacom kúte a potom zistíte, že sa voda z odpadového sifónu rozlieva po podlahe a neodteká, potom prvé, čo urobte, že si poriadne umyjete chodidlá a obujete sa do gumových topánok, aby ste cez ich pokožku nedostali do tela baktérie, ktoré sa uvoľnia z odpadového potrubia. Ak je kúpeľňa zanesená vodou až príliš, vytrite iba v gumových rukaviciach to, čo zvládnete, a následne privolajte radšej odborníkov, pretože môže byť zanesené nielen odpadové potrubie, ale aj kanalizácia. Môže to vyžadovať náročnejší zásah profesionálneho krtkovania v Nitre.

umývadlo v kúpeľni

Nemáte na čistenie čas – predstavte si, že sa zanesie odpad na toalete alebo v kúpeľni, a vy by ste si mohli poradiť sami, ale práve nemáte čas. Napríklad chystáte rodinnú oslavu, svadbu alebo narodeniny, máte pozvaných tridsať hostí, pripravujete pohostenie a zaoberanie sa odpadmi je to posledné, čo vás teraz zaujíma. Zavolajte v takejto situácii odborníkov, ktorí v rámci havarijného servisu prídu veľmi skoro, dajú všetko do poriadku, a vy sa môžete naďalej venovať chystanej oslave. Nemusíte ju kvôli tomu odvolávať a meniť termín, čo by bolo veľmi komplikované, obzvlášť u veľkého počtu pozvaných hostí.